Na vorig jaar de landelijke finale te hebben behaald, mocht brandweer Workum vorige week zaterdag weer aantreden voor een nieuwe kans om het beste korps van Nederland te worden.
Met bevelvoerder in opleiding Robin aan het hoofd, chauffeur Douwe achter het stuur, en manschappen Sytse Jan, Anne, Aaltsje en Sybren, reden wij vol vertrouwen richting Beetsterzwaag, om te laten zien dat er vandaag een landelijke finalist meedeed.
Helaas bleek uit de einduitslag dat Workum net een paar puntjes te weinig had gescoord om door te gaan naar de volgende ronde. Ontzettend balen, zou je denken! Maar nee, in de brandweerwereld bestaat er een prijs die nog belangrijker is dan de winst in de landelijke finale: de Rose Brandweerhelm!
Deze prijs kan alleen worden verdiend als de wedstrijdpost een maximale score behaalt in het perfect uitvoeren van een slachtofferbehandeling. Deze prestigieuze helm, die door niemand minder dan de echte Brandweerman Sam wordt uitgereikt, is in Nederland voor het laatst uitgereikt in 2011, toen aan een post uit Gelderland. Brandweer Workum is ontzettend trots dat ze deze prachtige prijs nu aan hun grote collectie prijzen mogen toevoegen.
(Bron Friso)