Kaatsvereniging De Pripper is weer begonnen aan een nieuw seizoen. Op maandag 11 mei gingen zowel de jeugd als de senioren van start op het B-veld van sportcomplex De Rolpeal. De opening vond dit jaar een week later plaats dan gebruikelijk vanwege de Dodenherdenking op 4 mei.
De senioren kaatsen iedere maandagavond, terwijl de jeugd op dinsdag- of woensdagavond actief is. De aanvang is telkens om 19.15 uur. Volgens de vereniging zijn niet alleen leden welkom, maar ook belangstellenden die kennis willen maken met de kaatssport of eens vrijblijvend een balletje willen slaan.
Eén van de hoogtepunten op de agenda is opnieuw de bijna traditionele straatkaatspartij op 27 juni a.s. Die wordt dit jaar gehouden op it Súd, waar het evenement vroeger ook jarenlang plaatsvond. De organisatie hoopt opnieuw op dezelfde ideale weersomstandigheden als tijdens de afgelopen edities.
Daarnaast ontvangt De Pripper op 4 juli de jeugd van de federatie Wûnseradiel-Bolsward-Workum. Ook jeugdspelers uit andere federaties binnen de KNKB kunnen aan deze wedstrijd deelnemen.
Eerste wedstrijd al gespeeld
Hoewel het seizoen officieel op 11 mei begon, vond de eerste grote wedstrijd al een dag eerder plaats. Op zondag 10 mei was De Pripper gastheer van de KNKB Dames 1e klas vrije formatie. Deze categorie geldt als springplank voor talentvolle dameskaatsers richting de hoofdklasse.
Negen parturen verschenen aan de start, inclusief een herkansingsronde. Onder redelijke weersomstandigheden, maar met een koude noordoostelijke wind dwars over het veld, begonnen de wedstrijden rond 11.00 uur in drie perken. Daarbij werd de organisatie ondersteund door keurmeesters en scheidsrechters.
De onderlinge krachtsverschillen bleken behoorlijk groot, waardoor veel partijen weinig spanning opleverden. Slechts één partij in de eerste omloop eindigde in een stand van 5-3 en 6-6. In de overige omlopen vielen vooral duidelijke uitslagen.
Ook de finale verliep eenzijdig. Het partuur van Gerbrich Koster, Rixt Blanke en Noëlle Hiddinga was duidelijk te sterk voor Yannah Palma, Marsha Broersma en Suzanne Allema. Bij een stand van 2-5 en 0-6 viel de beslissing.
De finale van de herkansingsronde bood meer spanning. Berber van der Goot, Brecht Renema en Sophie Kroondijk trokken uiteindelijk aan het langste eind tegen Nina-Claire Wijning uit Sint Annaparochie, Mare Dijkstra uit Makkum en Inez Bosch uit Arum: 5-5 en 6-2.
De organisatie kijkt tevreden terug op een geslaagde wedstrijddag. Dankzij de inzet van vrijwilligers, ouders en supporters verliep de dag soepel en konden rond half vijf de prijzen worden uitgereikt. Die werden beschikbaar gesteld door Autobedrijf Ennik.
Volgens De Pripper laat het begin van het seizoen zien dat er volop talent aanwezig is binnen het dameskaatsen en dat die ontwikkeling de komende periode ongetwijfeld verder zal doorzetten.
Voor meer informatie kunnen belangstellenden terecht via de sociale media van de vereniging, via info@kvdepripper.nl of telefonisch via 0515-54 23 09.
Auke Buren Secretaris KV De Pripper
(Bron Friso)