Traditiegetrouw om 15.00 uur op Nieuwjaarsdag werd het nieuwe sportieve jaar van IJsclub & Buitensport Workum ludiek geopend. Ieder jaar wordt er nagedacht over een leuke activiteit waar het meestal onbevroren water van de ijsbaan ook een rol heeft. Op 1 januari j.l. luidde het 13-jarige bestaan van de loopgroep in. Om dit ongeluksgetal toch wat positiviteit mee te geven, was de titel voor dit jaar: Draaf dy lokkich it nije jier yn!
Om het water/nieuwjaarsduik bij het hardlopen te betrekken, moest de loper een sup met persoon met touw via een katrol voorttrekken of jagen, zoals dat bij de Strontrace wordt benoemd. De activiteit was dus in duo’s en er werd duo tegen duo gestreden wie het snelst aan de overkant was. De loper van duo A startte op de linkerkant van het betonpad en trok de supper van de rechter- naar de linkerkant. De loper van duo B startte op de rechterkant van het betonpad en trok de supper van de linker- naar de rechterkant. Onderweg over het water passeerden de suppers elkaar en was er nog een mogelijkheid om de collega-supper met een skippybal in onbalans te brengen. Er verschenen 11 duo’s aan de start en na een afvalrace, bleken Evert en Lasse het snelste duo te zijn. Annegyn en Margreet waren het mooist verkleed. De foto’s staan op workum.nl. De prijswinnaars gingen met een heerlijk ijstaart van IJsboerderij Margje 24 huiswaarts. Voor het laatst na zoveel jaar sponsorde Bakkerij van der Werf weer de oliebollen.
Het bestuur kan weer een jaar nadenken over een volgende ludieke activiteit op Nieuwjaarsdag. Aangezien het niet meevalt om na vele edities weer wat nieuws te bedenken, zijn ideeën vanuit de bevolking meer dan welkom.
Winterse triahtlon
De volgende activiteit welke door een werkgroep van triatleten (ook van buiten Workum) onder de vlag van IJsclub & Buitensport i.c.m. Sportcentrum Rolpeal wordt georganiseerd staat alweer voor de deur. Komende zondag 11 januari is de derde editie van de winterse triathlon. Bij deze variant is hardlopen (5 km) het eerste onderdeel. Dit zijn twee rondjes om de kaasfabriek gevolgd door een route langs het schelpenpad naar de Rolpeal. Vervolgens wordt de Heidenskipsterdyk heen en weer gefietst (20 km) om tot slot verwarmd 500 meter te zwemmen in het zwembad. De start is om 14.00 uur en bewoners wordt gevraagd om de routes tot 15.30 uur vrij te houden. De verwachting is dat bij deze editie het maximaal aantal deelnemers van 50 wordt bereikt.
(Bron Friso)