Afgelopen woensdag 13 mei was sporthal De Rolpeal omgetoverd tot een ware circustent, waar maar liefst 200 kleine artiesten hun kunsten vertoonden. De voorstelling vormde een bijzonder “kadootje” van school richting de ouders, aangezien een echte feestavond alweer tien jaar geleden was.
Onder de bezielende en luchtige begeleiding van circusdirecteur Sander Balk van Circus Salto lieten de leerlingen van it Finster deze avond de prachtigste acts zien. Het indrukwekkende schouwspel werd bijgewoond door ongeveer 300 belangstellenden, die vanaf de eerste seconde op het puntje van hun stoel of bank zaten.
Negentig minuten lang werd er geklapt, gelachen en gezongen. Iedere klas had een eigen kleur en thema meegekregen, wat zorgde voor een gevarieerd en levendig programma. Clowns gierden door de piste, paarden hinnikten vrolijk, er werd geconcentreerd gejongleerd, over een koord gebalanceerd en acrobatische toeren uitgehaald.
Het plezier spatte ervan af en sloeg zichtbaar over op het publiek. Toen de show ten einde kwam, volgde een overweldigend applaus. Tegelijkertijd klonk bij velen ook de teleurstelling door dat de voorstelling alweer afgelopen was.
(Bron Friso)