Bijna iedereen kent Henk Kuipers, beter bekend als Captain Henk. Maar klopt het beeld dat jarenlang in de media is neergezet wel? Op vrijdagavond 13 maart krijgen bezoekers in De Klameare de kans om de echte Henk Kuipers te leren kennen – los van krantenkoppen, televisie en vooroordelen.
Tijdens deze avond vertelt Kuipers openhartig over zijn leven en de verschillende fases die hij heeft doorgemaakt. Hij spreekt over zijn verleden in de motorwereld, een hoofdstuk dat inmiddels definitief achter hem ligt en over zijn periode van detentie. Ook gaat hij in op de lopende juridische procedure – herzieningsonderzoek door advocatenechtpaar Carrie en Geert-Jan Knoops – of hij destijds wel terecht is veroordeeld. Een belangrijk onderdeel van deze avond, zijn de persoonlijke verhalen en anekdotes uit zijn tijd in de beveiliging. Zo was Kuipers onder andere beveiliger van André Hazes en Barry Hay (Golden Earring). Daarnaast deelt hij verhalen over ontmoetingen met andere bekende mensen, zoals bijvoorbeeld de Amerikaanse oud-president Bill Clinton.
Wat minder mensen weten, is dat Kuipers een grote muziekliefhebber en uitgesproken countryfan is. Muziek speelt vandaag een centrale rol in zijn leven. Hij nam al nummers op samen met zijn dochter Janneke en met Seaneman (Ritchie Sean), die de afgelopen tijd te zien was in het televisieprogramma The Winner Takes It All op SBS 6. Tijdens de lezing vertelt Kuipers hoe muziek hem hielp om zijn leven opnieuw richting te geven. Ook zijn boek – Bad Standing – De ontknoping van een illusie – komt ter sprake. Het verhaal van Kuipers werd opgetekend door Peter van der Kraats en is inmiddels verschenen in de derde druk, wat de aanhoudende belangstelling voor zijn verhaal onderstreept.
Daarnaast gaat Kuipers in op zijn huidige werkzaamheden. Elke maandag maakt hij samen met Johan Derksen de podcast Groeten uit Grolloo. Ook heeft hij zijn eigen podcast Route 64, waarin gesprekken onderweg ontstaan, zonder script of filter. Vandaag de dag ligt de focus bij zijn vrouw, kinderen en kleinkinderen, de vechtsport, motoren en muziek. Het clubleven van vroeger ligt achter hem; er is ruimte voor reflectie, rust en creativiteit.
Deze avond wordt geleid door interviewer Taeke Wouda, met muzikale omlijsting van DJ Marcel. De lezing begint om 20:00 uur en de deuren gaan open om 19:15 uur. De entree bedraagt € 20,– inclusief consumptie. Ticketverkoop is vandaag gestart en let op, het aantal plaatsen is beperkt: Vol is vol. Tickets zijn verkrijgbaar via www.klameare-workum.nl De organisatie van deze avond is in handen van Vinny Vinyl Concerts.
(Bron Friso)